YoY soetra 061: Ervaar het bestaan als golvend
Je ziet golven in de zee. Golven verschijnen, golven verdwijnen. De golf is slechts een vorm, de zee is substantieel. Je ziet golven in de zee. Elke golf lijkt wel uniek, is anders dan andere golven. Toch staan ze niet los van elkaar. Ze komen allemaal voort uit de zee. Wij zijn ook slechts golven in een kosmische oceaan. We zijn niet gescheiden, staan niet los van elkaar. We staan niet los van de zee.
Alle vorm is eindig, alleen het vormloze is eeuwig. Elke moment sterven we en worden we weer geboren. Een deel van jou sterft en een deel wordt geboren. Als jij jezelf begrensd door geboorte en dood, beperkt jij je vrijheid en dan wacht je ellende (de dood).
Born to be free. Wees getuige en wordt je bewust van dat “iets” dat achter de golf ligt. De kosmische zee. Adem kosmos in. Adem kosmos uit. Tussen de ademsgolven… De zee: Zijn.
ttttThis post has already been read 347 times!